top of page

People of Publishing Group

Public·3 members

Basit Dosya Yedekleme Program €? ShadowExplorer


Bilgisayarınız için yetenekli bir yedekleme aracı arıyorsanız, Iperius Backup en iyi seçim olacaktır. Çeşitli depolama cihazlarını destekler, yedeklemeleri otomatikleştirmek için programlanabilir ve hatta verilerinizi sıkıştırabilir, böylece biraz yerden tasarruf edebilirsiniz. Yeni sürüme geçmeye ve bir lisans satın almaya karar verirseniz, elde ettiğiniz tüm ek özellikler için buna değer çok iyi olur.
Basit Dosya Yedekleme Program – ShadowExplorerKurulduktan sonra, herhangi bir .exe dosyasına çift tıkladığınızda Wine çalışacaktır. Ek olarak, programları Windows'daymışsınız gibi kurmanıza izin verecek ve kısayolları ana menüye Şarap kategorisine koyacaktır.


Daha sonra tek yapmanız gereken dosyaya sağ tıklamaktır. Özellikler seçeneğini seçtim. Orada, İzinler sekmesine gidin ve Dosyanın bir program olarak yürütülmesine izin ver seçeneğini etkinleştirin:


Oradan kurulu programı kolayca kaldırabileceksiniz. Bu araç kullanılarak yeni programlar da yüklenebilir, ancak dosya gezgininizdeki yükleyiciye çift tıklayarak veya doğrudan internet gezgininizin indirme penceresinden daha kolay olabilir.


Veri yedekleme kurumlar ve iş yerleri için inanılmaz derecede önemli. Güvenilir bir yedekleme sistemi bulunmayan şirketler herhangi bir sanal saldırı karşısında çaresiz kalır ve hatta kapanma tehlikesiyle baş başa kalabilir. Bununla birlikte doğru uygulanan bir veri yedekleme işlemi ev kullanıcıları için de çok faydalı sonuçlar doğurabilir. Çünkü resimler, iş dosyaları ve diğer önemli belgelerin verileri dijital ortamda her an yok olabilir ve tekrar bulunması olanaksız hale gelebilir.


Büyük kurumlar ve iş yerleri için veri yedekleme hizmeti özel bir çalışma gerektiren profesyonel bir iş olsa da ev kullanıcıları için veri yedekleme ve geri yükleme işlemleri çok daha basit bir işlemdir.


Gelin şu basit gerçeği kabul edelim; ne kadar dikkatli olursa olsun tüm insanlar hata yapar. Bu gibi durumlarda hatamızın olumsuz sonuçlarını en aza indirmesi için teknolojiye güvenmeliyiz. Bu gibi durumlarda verilerimizi geri kazanmamız için en iyi yol yedekleme dosyalarını geri yüklemektir. Bu yüzden özellikle önemli ve hassas verilerin yedeklenmesi hayati önem taşımaktadır.


Veri yedeklemeyi aynı ortamda yapmak ortaya çıkacak olan sorunların aynı zamanda oluşacağından çok fazla fayda sağlamaz. Yani aynı cihazlarda yedekleme yapmak oldukça düşük bir güvenlik sağlar. Örneğin aynı cihazın başka bir dosyasında yedeklenmiş olan bir veriyi düşünelim. Bir fidye yazılım bu cihaza bulaştığında her iki dosyaya ola erişim aynı zamanda kaybolacağından bu yöntem verimli bir yedekleme yöntemi değildir. Sonuç olarak yedeklenmiş dosyalar da mahvolacaktır. Zararlı virüsler genelde bir cihaza bağlanan diğer tüm donanımları da etkilerler.


Bulut depolama birimleri olarak da bilinen çevrimiçi yedekleme yöntemleri düşünüldüğünde bu alanda saygın şirketlerin seçilmesi çok önemlidir. Veri çok değerlidir ve hatalı yedekleme işlemleri bu verilerin çalınmasına ve hatta başkalarına satılmalarına yol açabilir. Bulut depolama birimlerinin yanında başa çevrimiçi yedekleme ortamları da bulunur. Örneğin e-posta servisinizi bazı dosyaları yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bu bile çoğu durumda hayat kurtarıcı bir yöntem olacaktır.


Veri yedekleme işlemleri inanılmaz bir öneme sahiptir. Bu sayede kaybolan dosyaları tekrar kullanmak çok kolaydır. Buna rağmen bazı yöntemler kaybolan verilerin tekrar elde edilmesi için yeterli olabilir. Bunun için verilerin nasıl ve ne şekilde kaybolduğu büyük önem taşır. Bazı durumlarda fidye yazılımların şifrelediği dosyalar bile veri geri yükleme programları sayesinde kurtarılabilir.


Data Recovery Pro piyasada bulunan en iyi veri kurtarma programları arasında yer alır ve aynı zamanda e-posta kurtarma programı olarak da işe yarar. Bilgisayarın işlem gücünü çok etkilemez, sabit diskte çok yer kaplamaz ve anlaşılması çok basit bir programdır. Bu uygulamayı videoları, resimleri, müzik dosyalarını, arşivler, dokümanları, veri tabanlarını ve yanlışlıkla silinmiş olan diğer dosya tiplerini kurtarmak için kullanabilirsiniz.


Microsoft'un geliştirdiği Windows Vista araçları arasına Shadow Volume Copies adında yeni ve otomatik bir veri yedekleme özelliği ekledi. Ancak bu araç sadece daha önce aktif edildiğinde çalışıyor. Aktif edildiğinde dosyaları otomatik olarak yedekliyor ve Windows işletim sistemi içerisinde saklıyor. Bu yedeklemelere erişmek için yerleşik aracın her dosyayı ayrı ayrı kurtarmak zorunda olması hiç de kullanıcı dostu sayılmaz. Kesinlikle yetersiz bir yol!


Bu gibi durumlarda ShadowExplorer gibi uygulamalar size yardımcı olacaktır. Bu uygulama sizin gölge yedekleme deponuza kolaylıkla ulaşacak ve kullanıcı dostu bir şekilde dosyalarınızın daha önceki versiyonlarını sıkıntı yaratmadan tarayacaktır. Her ne kadar bu teknoloji önerilen yedekleme yöntemlerine bir rakip olmasa da bazı durumlarda günü kurtarmaya yetecektir.


Shadow Copies ve ShadowExplorer hiçbir koşul altında gerçek yedekleme araçlarının yerini tutmaz. Shadow Copy (gölge kopya) orijinal veri ile aynı donanımda saklanır. Disk hatası gibi donanımsal sorunlarda gölge kopyalar dahil tüm veriler ortadan kaybolacaktır. ShadowExplorer gerçek yedekleme programlarına ek olarak hizmet edecek güzel bir uygulama olsa da bunların yerini asla tutmaz.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page